Ekologia to dla nas priorytet

Autor admin
Kategoria:

VIVE Logistics stawia na ekologię i nowoczesność wykorzystując ciężarówki spełniające normy Euro 6w usługach transportowych. Ma to ścisły związek z kalkulacją ekonomiczną – nowego typu silniki zużywają mniej paliwa. Firma przyjęła też zasadę eksploatacji ciężarówek nie dłużej niż przez 4 lata.

Jak podkreśla Prezes VIVE Logistics – Piotr Sukiennik – Kierowcy dysponują narzędziami umożliwiającymi optymalizację zarówno dróg dojazdowych, jak prognozowanego zużycia paliwa. Dobrze sprawdzają się elementy dodatkowego wyposażenia, jak np. oprogramowanie poprawiające efektywność spalania. Ważną rolę spełnia zewnętrzne urządzenie Transics, które zapewnia przepływ informacji między spedytorem a kierowcą, wspierając planowanie załadunków i wyładunków przebiegu tras oraz innych niezbędnych parametrów. Jest to narzędzie bardziej skomplikowane niż klasyczna nawigacja samochodowa – przekazuje mnóstwo przydatnych informacji np. o zleceniach.

Flota VIVE Logistics składa się z głównie z ciężarówek marki Volvo i DAF. Firma planuje zakup najnowszego modelu Volvo iSave, który może obniżyć koszty paliwa nawet o 7%, co będzie miało zdecydowane przełożenie na koszty jak i na środowisko.

Dodaj komentarz